אסתטיקה דנטלית – כל מה שאתם צריכים לדעת!

אסתטיקה דנטלית – כל מה שאתם צריכים לדעת!

מתי בפעם האחרונה הבטתם מול המראה וראיתם כיצד השיניים שלכם נראות? וודאי יום יום, שהרי הפנים הם כרטיס הביקור הראשון שלנו ואין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני. רבים מאיתנו היו רוצים חיוך יפה ואסתטי, כזה שמקרין חיוניות והרמוניה, אך הטבע עושה את שלו ובגילאים מסוימים השיניים נושרות או מאבדות מיופיין. הודות להתפתחות הטכנולוגיה והחומרים המתקדמים, נראה כי כל אחד יכול לזכות בחיוך כובש ובמראה שיניים טבעי, יפה והרמוני.

צילום של פה לפני ואחרי

רפואת שיניים מאז ומעולם הייתה פופולרית, אך נראה כי בשנים האחרונות הרפואה שינתה את פניה ולה נוספו טכניקות חדשות אשר נועדו להקנות לכל אחד ואחת שיניים בריאות וחזקות באיכות שאינה נופלת משיניים טבעיות. גם למראה החניכיים יש חלק משמעותי מהנראות הכוללת של השיניים והפנים, כך שגם לחניכיים יש פתרונות יצירתיים להשלמת המראה שלהן.

אז בואו נראה מקצת מהשכלולים בתחום רפואת השיניים שיקנו לכם מראה מרשים של שיניים בריאות וחזקות:

 

כתרים מלאכותיים


כתר מלאכותי הוא למעשה התוצר הסופי שנראה לעין בתהליך של שיקום הפה. כתרים מלאכותיים עשויים ממתכת אותה מצפים בחרסינה בגוון הזהה לשיניים, כך מתקבל מראה אחיד וטבעי. ישנם סוגים שונים של כתרים כמו - כתר יצוק העשוי מתכת ללא ציפוי, כתר משולב מחרסינה ומתכת שעשוי מסגסוגת מתכתית אך מצופה בחרסינה, כתר גלוון או קפטנו הבנוי על בסיס מתכת, בדרך כלל זהב ומצופה חרסינה, כתר חרסינה מלא העשוי מחרסינה בלבד וללא מתכת, וכתר זמני אשר  משמש להגנה על השן הפנימית בזמן טיפול שיניים וזאת עד להתקנת כתר קבוע.
 

באילו מקרים יש צורך להשתמש בכתרים?


הכתרים הם פתרון מצוין למראה שיניים אסתטי ואחיד ונראה כי מראה הכתרים זהה לגמרי לשיניים טבעיות מבחינת המראה והגוון, כך שמדובר בפתרון מצוין לכל אחד. למעשה, הכתרים באים להחליף שיניים שנפגעו באורח אנוש כמו – שיניים שנשברו, שיניים שנחלשו בשל עששת מתקדמת, בשל טיפול שורש שהותיר את השן עם קירות דקים, שיניים מסוימות שיתקשו לעמוד בעומס הכרוך בלעיסה ועוד.
 

טיפולי חניכיים


אסתטיקה דנטלית אינה קשורה רק לשיניים, אלא גם המסגרת המקיפה את השיניים משפיעה רבות על המראה האסתטי שלנו. חניכיים וורודים משדרים חיוניות ובריאות וזאת ביחס לחניכיים כהים ונפוחים ואפילו מודלקים, אשר פוגעים במראה הכללי של הפנים ובכלל בחיוך. הראיה האסתטית שלנו מחפשת סימטריה ודיוק, לכן באזורים בהם יש נסיגת חניכיים, סטייה מקו החניכיים וכל דבר אחר שאינו אסתטי לעין, ייראה פחות מחמיא ובריא.

בדיוק בשל תופעות אלו, הרפואה המתקדמת מביאה לנו טיפולי חניכיים מתקדמים המאפשרים ליצור קו אסתטי יותר בין השיניים לחניכיים. את הטיפולים האלה ניתן לבצע בדרכים שונות למשל: הארכת השיניים אם הן נראות קצרות ורחבות, על ידי "הארכת כותרת". מדובר בפעולה כירורגית המאריכה את השיניים לכיוון החניכיים, כך תקבלו יחס יפה בין השיניים לחניכיים ועוד.

 

השתלות שיניים


השתלות שיניים נחשבות כיום לטיפול אסתטי המתקדם והמועדף ביותר במקרים של אובדן או חוסר שיניים ונראה כי הם הפכו לטיפולים פופולריים בקרב אנשים רבים. שתלים למעשה נועדו להעניק מראה אסתטי עם חיוך טבעי ויפה, וגם להעניק שיניים בריאות וחזקות, ומבחינה רפואית להקנות לאנשים דיבור ברור ולעיסה טובה. אנשים רבים מעידים כי לאחר השתלות שיניים הם חשו שיפור בביטחון העצמי, שהרי הפנים הם כרטיס הביקור של כל אחד ונראה כי למראה האסתטי יש תפקיד חשוב ביום יום.
 

סוגי השתלות שיניים


ישם סוגים שונים של השתלות שיניים, אך ללא ספק שיטת ALL ON 4, שהיא השתלה ושיקום באחד, הפכה לפופולרית ומבוקשת ביותר בתחום זה. אז בואו נראה מהן האופציות הפופולריות במרפאתו של ד"ר גיל רפלוביץ :

השתלת שיניים אסתטית היא שילוב של שני התחומים - השתלת שיניים ורפואה אסתטית - עד לקבלת מראה טבעי וצעיר יותר. עקב ריבוי המקרים בעולם של מושתלים שפניהם עוותו, ד"ר גיל רפלוביץ פיתח שיטה הנקראת - 4ME. הליך זה מתבצע בשלב הסיום של השתלת השיניים  ALL ON 4, ולאחריו. במהלך הטיפול, קובע ד"ר גיל את מדדי הסימטריה של הפנים ואת 8 הבעות הפנים השונות כבסיס לעיצוב השיניים. מבוצעת מדידת פרופורציה ייחודית לאפיון החיוך של האדם, וניתוח קמטי הבעה עד לגובה זוויות העיניים.

 

השתלת שיניים ביום אחד - ALL ON 4


שיטת ALL ON 4,  היא מהמתקדמות והפופולריות שקיימות כיום בשוק והיא מיושמת על ידי טכניקה מיוחדת שפותחה בחו"ל. ד"ר גיל רפלוביץ הינו הראשון בארץ שיישם את השיטה הזו במרפאתו והוא מאפשר לכם ליהנות מתהליך קצר וממוקד של יום אחד בלבד לקבלת חיוך מושלם. למעשה, השתלת שיניים לא חייבת להיות פרויקט ממושך הכרוך בביקורים חוזרים ונשנים אצל רופא השיניים, וזאת הודות לשיטת ALL ON 4-6, בה הטיפול מהיר הרבה יותר מכל שיטה אחרת.


קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק