החיוך שתמיד עליו חלמתם קרוב מתמיד

החיוך שתמיד עליו חלמתם קרוב מתמיד

כבר לא מדובר במדע בדיוני: ביום אחד בלבד מוחלפת לסת שלמה בחיוך מושלם. כל זאת בעזרת טיפול חדשני הכולל השתלת ברגים מוטים אלכסונית ומאפשרים בניית שיניים יציבות, נוחות ואסתטיות, למראה רענן וצעיר מתמיד
מאת:
ד"ר גיל רפלוביץ

 
לרוב האנשים הסובלים מבעיות שיניים, חיוך מושלם מהווה פנטזיה רחוקה בלבד. הליך רפואי ארוך, כאבים ואי-נוחות הן המילים הראשונות שצצות בראשם כשהם חושבים על החלפת השיניים הישנות או החסרות בשיניים חדשות, בוהקות וחזקות. טיפול חדשני מציע לסובלים מאותן בעיות השתלת שיניים שתביא לחיוך בריא ומושלם - וכל זאת ביום אחד.
הטיפול נעשה בעזרת שתלים – 4-6 ברגים עשויים מטיטניום אשר מוחדרים לעצם הלסת, אשר ביניהם מחבר גשר מתברג. על גבי הגשר נבנות השיניים אשר נראות ומתפקדות כמו שיניים אמתיות. בטיפול רפואי אחד מותקנים השתלים בלסת וכבר למחרת היום מתחברים לשתלים הגשר והשיניים החדשות. כך, בתוך 24 שעות הופכות שיניים חסרות ולא בריאות לחיוך אסתטי, בריא ונוח, העומד ביציבות בפה המטופל.


ההכנות והטיפול
את השתלת השיניים מקדים תכנון מפורט, אשר במהלכו נבדקות האם נדרשות עקירות בשיני המטופל וכן מצבו הבריאותי. לאחר אלה, נבחנת זמינות העצם בלסת: כדי שהשתל יעמוד ביציבות עליו לאחוז בחוזקה בלסת, ולכן עצם הלסת נדרשת להיות ארוכה ורחבה מספיק כדי לעטוף את השתל מכל הכיוונים. בעזרת צילום CT, שנותן תמונה ברורה ותלת ממדית של הלסת, נבדק האם עצם הלסת גדולה מספיק כדי להחזיק את השתל.
במקרים רבים כמות העצם לא שווה בכל חלל הלסת - כאשר בחלק הקדמי של הלסת נמצאת עצם גדולה יותר, ובחלקה האחורי העצם הולכת וקטנה ולמעשה לא מאפשרת בניית שתלים על גביה. בעבר היה נהוג לבצע במקרים דומים הליכים רפואיים הכוללים בניית עצם נוספת על חשבון הסינוס בלסת העליונה. טיפול זה, הנקרא הרמת סינוס, נחשב להליך מורכב האורך מספר חודשים ואף למעלה משנה. טכניקת הטיפול הייחודית מדלגת על שלב זה: השתלים מוחדרים לעצם הלסת בהטיה אלכסונית באזור בו נמצאת  העצם הרחבה יותר, ובעזרת הגשר תומכים בשיניים גם במקום בו חסרה עצם. בשיטה מתקדמת זו העצם הקיימת מנוצלת באופן מיטבי, כאשר היא מאפשרת לבנות שיניים אחוריות וקדמיות חזקות באותה מידה, גם במקרה בו נמצאת עצם מספיק רחבה רק בחלק הקדמי של הלסת.
יתרון נוסף של הטיפול נעוץ באסתטיות השיניים ונפח הפנים: אובדן השיניים העקורות היה מביא להתכווצות החניכיים ולשקיעה של השפתיים והלחיים. כתוצאה מכך, בטכניקות קודמות היה על השיניים המלאכותיות להיות ארוכות מאוד באופן יחסי – מה שהביא לכינוי "שיני סוס". בנוסף, שקיעת השפתיים והלחיים הביאה למראה זקן ומקומט. בטיפול החדשני מתקבלת אסתטיקה מרשימה הן לשיניים, אשר נראות טבעיות לחלוטין, והן לנפח הפנים, אשר מתבטלת בו שקיעת החניכיים והשפתיים ומתקבל מראה צעיר ורענן.
24 שעות, ואפשר שוב לחייך
יום לאחר התקנת השתלים בלסת מתחברת למערכת השתלים גשר אשר על גביו נבנות שיניים זמניות. למרות היותן זמניות השיניים יפות למראה, יציבות ונוחות לאכילה.
לאחר תקופת ההחלמה, בה מומלץ לצרוך בעיקר תזונה רכה, מוחלפות השיניים הזמניות במערכת חדשה של שיניים קבועות - שיניים חזקות ובריאות אשר משלימות למטופל את החיוך המושלם עליו חלם.
הליך הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית ובמקרים מיוחדים ניתנת האפשרות גם להרדמה מלאה. למרות שההשתלה לא מכאיבה, לסובלים ממתח ומלחץ נפשי יוגשו תרופות הרגעה אשר מטרתן להביא את המטופל לתחושת נינוחות מרבית בכל שלבי הטיפול.


ההנחיה ממוחשבת, החיוך אמיתי
תחום השתלת השיניים התקדם בשנים האחרונות באופן משמעותי: ישנם מקרים בהם הטיפול מתבצע בעזרת ההנחיה ממוחשבת המורה על מיקום השתלים ותהליך התכנון כולו מתבצע באופן וירטואלי. גם השתלים עצמם הולכים ונעשים טובים יותר.
למרות שהטיפול מתבצע תוך יום אחד בלבד, זמן שעומד בניגוד למה שהורגלנו שנים ארוכות לחשוב וישמע למטופלים רבים טוב מכדי להיות אמיתי, השיניים המתקבלות לאחר הטיפול יציבות ויפות לא פחות מאשר שיניים שמתקבלות בטיפולים אשר אורכים חודשים ושנים. במילים אחרות, כבר לא מדובר במדע בדיוני: החלפת לסת שלמה ביום אחד היא משימה אפשרית המתבצעת מדי יום.

שיטת השלמת שיניים חסרות בעזרת שתלים החלה בסוף שנות ה-80', ומאז ועד היום אחוז המטופלים בשיטה זו הולך ועולה בהתמדה. היום נחשבת טכניקת השתלים לאפשרות מועדפת על פני טיפול בעזרת שיניים תותבות, אשר נחשבות לפחות יציבות ונוחות, ולטיפול בעזרת גשר, אשר משחיז או השיניים הסמוכות ופוגע בהן.
הטיפול החדשני מיועד בעיקר להחלפת לסתות שלמות, כאשר ניתן להחליף את אחת הלסתות או את שתיהן יחד. למרות שהוא לא מיועד לכך, ניתן להשלים בעזרת הטיפול גם שיניים בודדות, אשר אליהן מותאם הליך מיוחד.לפרטים נוספים וייעוץ חייגו: 072-3301499 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק