הרמת סינוס - ד"ר גיל רפלוביץ

הרמת סינוס

השתלת שיניים מחייבת תשתית טובה: רקמת עצם בריאה שיכולה לקלוט את השתל הדנטלי, שעליו תשב שן החרסינה החדשה. אם רקמת העצם מדולדת, מחדירים חומר מילוי לסינוס המשמש כמקום עגינה לשתל הדנטלי.

סינוס מקסילרי הוא חלל אוויר המצוי מעל השיניים העליונות האחוריות. הסינוס עצמו עטוף ברקמה דקה הקרויה ממברנה שניידריאנית. חלל זה תופס נפח רחב ולכן מקטין את כמות העצם בלסת העליונה. גם מחלות חניכיים ודלקות פוגעות במרקם העצם ועלולות להביא להדלדלותה. בנוסף לכך, אצל חלק מהאנשים מבנה העצם  הוא כזה שמחייב ניתוח להרמת סינוס, גם אם לא סבלו מדלקות ומחלות חניכיים.


מהי הרמת סינוס ומה הקשר שלה להשתלת שיניים?

השתלת שיניים היא טכניקה מעולה ליצירת שיניים קבועות ואיכותיות. בטכנולוגיה זו, בונים שן חרסינה שיושבת על שתל דנטלי. השתל הוא גוף מתכתי זעיר, דמוי בורג, המחובר לעצם של הלסת. כדי להבטיח אחיזה חזקה ונאותה של השתל בלסת, ד"ר גיל רפלוביץ חייב לוודא שהעצם בין הסינוס לפה אינה צרה יתר על המידה ושהיא יכולה לשמש כמקום עגינה טוב לשתל הדנטלי. אם רקמת העצם בלסת מדולדלת, ניתן להרים את רצפת הסינוס, כך שהעצם תגדל ותגיע למימדים המאפשרים לרופא השיניים לבצע השתלת שיניים.

דוגמא להרמת סינוס

קיימות שתי טכניקות עיקריות לביצוע הרמת סינוס:

הרמת סינוס פתוחה – בשיטה זו ד"ר גיל רפלוביץ פותח חלון בקיר הצדדי של הסינוס ומוסיף חומר מילוי במרווח שבין רצפת הסינוס לבין הממברנה המצפה אותו. חומרה מילוי יכול להיות סינטטי, מן החי, ממקור עצמי או משילובים שונים של מקורות אלה.

הרמת סינוס סגורה – בשיטה זו ניתן להוסיף חומר מילוי בזמן ההשתלה, כאשר עובי העצם מתחת לרצפת הסינוס הואלפחות שבעה מילימטר. רופא השיניים יבחר בשיטה זו, כאשר תוספת העצם הנדרשת אינה גדולה.
 

מה קורה לעצם אחרי הרמת הסינוס?

בשתי הטכניקות העצם הטבעית צומחת לתוך המקום שבו הונח חומר המילוי.
 

האם יש דרך נוספת להרמת סינוס?

לעיתים קרובות אפשר להימנע מהרמת סינוס ולהשתמש במקומם בשתלי דיסק או בשתלים מוטים. שתלים אילו מאפשרים ניצול טוב יותר של העצם הקיימת וכך נמנע הצורך בהרמת סינוס.


האם הרמת סינוס מחייבת הרדמה כללית?

אין צורך בהרדמה כללית, הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית.

לכל שאלה נוספת, חייגו עכשיו 03-9650577


קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק