טיפולי שיניים בלייזר - ד"ר גיל רפלוביץ

טיפולי שיניים בלייזר

כללי:
טכנולוגיית הלייזר שינתה תהליכים רבים בתעשייה ובעולם הרפואה, והעניקה לנו שלל אפשרויות שלא היו קיימות לפני המצאת הלייזר.
אז מה זה בעצם קרן לייזר: הלייזר למעשה הינה קרן אור מרוכזת. בעולם רפואת השיניים טכנולוגיית הלייזר מיושמת בהצלחה בעולם מזה כ 2 עשורים ויש לה תרומה רבה בכל תחומי רפואת השיניים.
סתימות: במקרים שקיים תהליך עששתי בשיניים ('חורים בשיניים' ) יש צורך לנקות את האזור הרקוב ולהשלים את השן בחומר מלאכותי, תהליך זה נקרא סתימה.

כיצד הלייזר עוזר?


יש לזכור כי הבעיה נגרמת כתוצאה מפעילות של חיידקים. הלייזר מסוגל לנקות את האזור המושפע ולחטא אותו (להרוג את החיידקים). היתרון המובהק של הסרת העששת בעזרת לייזר אל מול השיטות הישנות ( מקדחים שונים) הוא היכולת לפעול רק על האזור המאוכלס בחיידקים ולהשאיר את השן שלמה ככל הניתן ונקייה מחיידקים. בנוסף הטיפול בלייזר מחזק את הקשר של השן לחומר הסתימה הלבן ועוזר לבצע השלמה של השן בצורה שנותנת תוצאה אסתטית ועמידה לאורך זמן.
פעולת הלייזר על השיניים הינה תהליך הרבה יותר עדין מקדיחה אם מקדח. כפועל יוצא מזה ישנה ירידה חדשה בצורך בחומר הרדמה בשביל הטיפול. מרבית המטופלים עוברים את הפעולה ללא צורך בהזרקה של חומר הרדמה כלשהוא.
טיפולי שורש:
במקרים שהזיהום החיידקי מגיע למרכז השן ( מוך השן) מתבצע טיפול שמטרתו לנקות את מערכת התעלות של השן ולחטא אותן. הלייזר מעלה את סיכויי ההצלחה של טיפולי שורש ע"י חיטוי רב עוצמה של תעלות השן גם באזורים שלא נגישים ע"י כלים מכאניים רגילים.
ניתוחי חניכיים:
ניתוחי חניכיים מבוצעים עקב מגוון של סיבות ולצרכים שונים. הלייזר מעניק לנו את האפשרות לבצע לניתוחי חניכיים מדויקים יותר, כמעט ללא דימום, קלים יותר למתרפא ואם זמן ריפוי קטן בהרבה.
הלבנה:
הלבנה בלייזר הינה שיטת ההלבנה היעילה ביותר, הנותנת את השינוי הגדול ביותר בבהירות השיניים מבין כלל השיטות האפשריות ואם תוצאות מידיות במרפאה.
טיפול בנחירות והפרעת שיינה דום נשימתית:
בעיה מאד נפוצה באוכלוסייה הינה תופעה של ירידה של החלק האחורי של החייך הרך ( האזור האחורי ביותר בגג הפה). המצב הזה הינו הגורם הנפוץ ביותר להפרעות שגורמות לירידה באיכות השינה שהוכחו מחקרית כבעלות קשר למגוון מחלות כרוניות. הדרכים הנפוצות לטפל בבעיה הינן ניתוחיות או ע"י התקן דנטאלי במהלך השינה.
טכנולוגיית הלייזר עוזרת לפתוח את נתיבי האוויר ע"י עידוד תהליכי ריפוי טבעיים של הגוף ללא צורך בניתוחים או הכנסת גופים זרים לחלל הפה. 
קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק