המדריך המלא להרמת סינוס - ד"ר גיל רפלוביץ

מהי הרמת סינוס ומתי יש לבצע אותה?

המודעות הגבוהה בקרב הציבור בכל הקשור לאסתטיקת השיניים, מביא אנשים רבים להתעניין בשיטות החדשניות של השתלות שיניים על מנת לקבל מראה אסתטי וזוהר.

השיניים הן ללא ספק המיקוד בפנים ונראה כי בלעדיהן לא רק שהמראה האסתטי נפגע, אלא איכות החיים באופן כללי יורדת, אם זה מבחינת קושי בלעיסה, בדיבור, בדימוי העצמי ועוד. אם כך, נראה כי רפואת השיניים וכל נושא ההשתלות הולכים ומתפתחים עם השנים, מה שמאפשר לאנשים לקבל איכות חיים ושיניים בריאות ויפות בכל גיל.


רופא מציג צילום של סינוס
 

קצת על הרמת סינוס

לעיתים, עוד בטרם ביצוע תהליך השתלת שיניים, יש צורך לבצע מספר פעולות להכנת התהליך, המיועדות להעלות את סיכויי ההצלחה של ההשתלה, מכיוון שלא תמיד הנתונים הפיזיים של המטופל מאפשרים השתלת שיניים באופן מידי. הפעולות הנדרשות לעיתים הן - עקירות כירורגיות, הרמת סינוס והשתלת עצם. עקירות כירורגיות הן מוכרות לכולנו, אך הרמת סינוס והשתלת עצם – פחות. כך שעל מנת לרדת לעומקן של פעולות אלו, יש להבין את העיקרון עליו מתבססת השתלת השיניים ולהבין את משמעותן.
החדרת השתל אל החניכיים באופן חזק ויציב, מתאפשרת הודות לעצם הלסת אשר משמשת כבסיס התומך של השן הטבעית, אך כאשר זאת אינה מספיק חזקה ועמוקה, היא עשויה שלא לתמוך מספיק בשתל, מה שיגרום לאי הצלחת ההשתלה. לכן, רופא השיניים מגדיל את הלסת ובכך הוא יכול לבצע באופן ראוי את ההשתלה.

הרמת סינוס למעשה מתייחסת ל'מילוי' העצם בלסת העליונה, אשר מעליה נמצאים חללים שונים שמהווים חלק עיקרי ממערכות הנשימה בגופנו ואלה נקראים סינוסים. חללים אלו משמשים לצורך נשימה תקינה במערכת האף, הגרון והאוזן וכל פגיעה בהם יכולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות שיכולות לפגוע בדרכי הנשימה. כאשר מבצעים השתלת שיניים בלסת העליונה, יש לוודא כי העצם חזקה וגדולה, מכיוון שהחדרת השתל עלולה לפגוע בסינוס ובכך לגרום לדלקות ולחצים אצל המטופל. הפתרון הטוב ביותר למקרים אלה, הוא לבצע תהליך הרמת סינוס ובכך למנוע פגיעה באזורים אלה.

 

כיצד עובד התהליך?

בשלב הראשוני הרופא בודק היטב את האזור ומבצע את ההרמה בצורה הזו: הרופא מרים בעדינות את הרירית אשר נמצאת מעל החניכיים והלסת ומחדיר לחלל גרגירי עצם, וזאת בסמוך לנקודה החלשה בלסת. גרגירים אלו מתגבשים באופן טבעי ומתחברים אל העצם המקורית והם מעבים את האזור עד למצב שניתן לבצע השתלה ולהחדיר את השתל בצורה נכונה. ישנם שני דרכים לבצע את תהליך הרמת הסינוס: בשיטה הפתוחה ובשיטה הסגורה. בשתי הטכניקות האלו העצם הטבעית צומחת לתוך המקום שבו הונח חומר המילוי.

הרמת סינוס פתוחה – בשיטה זו יש צורך לפתוח חלון בקיר הצדדי של הסינוס ולהוסיף חומר מילוי במרווח שבין רצפת הסינוס לבין הממברנה המצפה אותו. חומרי המילוי יכולים להיות סינטטיים, מן החי, ממקור עצמי או משילובים שונים של מקורות אלה.

הרמת סינוס סגורה – בשיטה זו ניתן להוסיף חומרי מילוי שונים בזמן ההשתלה, כאשר עובי העצם מתחת לרצפת הסינוס הוא לפחות שבעה מילימטרים. הרופא יבחר בשיטה זו רק כאשר תוספת העצם הנדרשת אינה גדולה.
חשוב לציין כי הרמת סינוס הכרחית רק כאשר לא ניתן לבצע שתלים מוטים בשיטת - All On 4, שהיא השיטה הטובה ביותר להשתלת שיניים, כך שאנשים החוששים מהרמת סינוס יכולים למצוא את האלטרנטיבה הזו כפתרון מצוין למניעת הרמת סינוס.

 

מהם שתלים מוטים - All On 4?

שיטת ה - All On 4 היא החדשנית ביותר בתחום השתלות השיניים ונראה כי אנשים רבים מעדיפים לוותר על הרמת סינוס לטובת השיטה החדשנית. שתלים מוטים מותקנים בזווית, כך שהם מנצלים את העצם הקיימת ואינם מצריכים תהליך של בניית עצם או הרמת סינוס. שיטה זו מאפשרת גם את עיגון השתל באזורים שונים של הלסת והיא מחליפה את השתלים הבורגיים המוכרים. ד"ר גיל רפלוביץ, הינו מהראשונים בארץ שהחלו להשתמש בשיטה זו והיא מיושמת בהצלחה רבה במרפאתו. שיטה זו נותנת פתרון יצירתי לאנשים רבים הסובלים מחוסר קיצוני בעצם. השיטה נסמכת על התקנת ארבעה עד שישה שתלים והם: שתלים קדמיים ישרים ושני שתלים אחוריים אלכסוניים. השתלים משמשים כעוגנים שעליהם מרכיבים את השיניים בהברגה.

למעשה, בשיטת - All on 4-6 נחסך הצורך מהפציינט לבצע ניתוחים מורכבים שונים וביצוע הרמת הסינוס, הכוללים תקופות ריפוי ארוכות וקשות ואף מלוות בכאבים רבים. זאת למעשה הסיבה המרכזית לפופולריות של השיטה, הגורפת אנשים רבים לבקש רק את שיטה זאת בעת הצורך.


קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק