רפואת שיניים אסתטית והדרך אל האושר - ד"ר גיל רפלוביץ

רפואת שיניים אסתטית והדרך אל האושר

חיוך הוא לא רק עדות לאושר. כאשר אנחנו מחייכים – בלי להיות מודעים לכך – אנחנו משפרים את הביטחון העצמי ומקלים על עצמנו ברמת הלחצים. בזמן שאנחנו מחייכים – גם אם אנחנו עושים את זה באופן מודע – אנחנו משפרים את מצב הרוח שלנו ומחזקים את הביטחון העצמי. מבט אחר על רפואת שיניים אסתטית.

רפואת שיניים אסתטית

רפואת שיניים אסתטית רואה את האדם כמכלול שלם, עם צרכיו הגופניים וצרכיו הנפשיים. לצד החשיבות הרבה שהיא רואה בשמירת בריאות הפה, רפואת השיניים האסתטית גם נשענת על התובנה שאנשים שמחייכים לעיתים תכופות יותר, נהנים מחיים טובים יותר.

האם יכול להיות שאת או אתה שומרים על איפוק ונמנעים מלחייך בגלל פגמים אסתטיים שניתן בקלות לתקן אותם?
לפעמים האושר הוא המקור לחיוך שלך, אבל לפעמים החיוך שלך יכול להיות המקור לאושר לך. וכמו בשאלת הביצה והתרנגולת לא תמיד ברור מה קדם למה:האם החיוך קדם לאושר, או שמא האושר קדם לחיוך?

החיים שלנו הם כמו מסע ארוך ומתמשך שבמהלכו אנחנו משתדלים – מי יותר ומי פחות – לדלג מעל מהמורות, להתגבר על משברים ולקחת את עצמנו לשלבים גבוהים יותר בסולם ההצלחה. פה ושם אנחנו חווים נפילות, אבל בסך הכל הכיוון ברו: לסמן מטרה, להתקדם אליה ולהמשיך הלאה. זהו מסע החיים שלנו ותוך כדי כך אנחנו מגדירים לעצמנו מטרות חדשות שונות אליהן אנו חותרים. איכות המסע יכולה להיות מושפעת מתכונה אחת מרכזית – ביטחון עצמי.

איך כל זה מתקשר לרפואת שיניים אסתטית?

מחקרים שונים מראים כי אנשים שמחים וחייכנים יכולים לשפר את תוחלת החיים בהשוואה לאנשים מאופקים שלא לצורך, שנטייתם הטבעית היא לחשוק שפתיים. חיוך נעים מייצר תוצאות טובות, כפי שמראה מחקר שבדק את הנושא:

• 86% מאנשים נוטים יותר ליצור קשר לשוחח עם אדם זר שמחייך.
• עובדים שמחייכים לעתים קרובות משפרים ב-12% את סיכויהם לקידום בעבודה .
• 72% מאנשים סבורים שחיוך הוא ביטוי לביטחון עצמי.

במחקר אחר – שבו נבדק הקשר בין החיוך להצלחה כלכלית – החוקרים בדקו תמונות של נשים אמריקניות שסיימו את לימודיהן בקולג' בשנות ה-50. התברר שנשים שחייכו בתמונות, ברוב המקרים גם זכו גם להצלחה כלכלית גדולה יותר.

החיוך לא משפיע לטובה רק על הקריירה. הוא גם עשוי להבטיח חיי נישואין ומוצלחים יותר,כפי שהראה מחקר נוסף, אשר מצא יחס ישר בין עוצמת ותכיפות החיוכים בתקופת הילדות לבין זוגיות מאושרת בחיים הבוגרים. באותו מחקר התברר כי שיעור הגירושים בקרב הלא מחייכים היה גבוה פי חמישה בהשוואה לחבריהם החייכנים.

אז כדאי להתחיל לחייך?

החיוך, מסכמים כל החוקרים, גורם למוח שלנו לשחרר כימיקלים טבעיים (דופמינים ואנדופינים), שמסייעים לנו להתמודד בקלות רבה יותר עם לחצים ומתחים. החוקרים גם מצאו חיזוק לדעה הרווחת כי האושר נגזר מכמות ותכיפות החיוכים שלנו. זה מצוין למי שמחייך וזה גם טוב למי שאנחנו מחייכים אליו.

מה עלול למנוע ממני לחייך?

חיוך הוא תגובה טבעית שמלמד על מצב רוח טוב ועל מצב נפשי תקין. עם זאת, מחקרים שונים הוכיחו כי אנשים רבים שומרים על איפוק ונמנעים מלחייך, כיוון שהם סבורים שהשיניים שלהם אינן יפות. הסיבות לכך רבות: חסר בשן אחת או יותר, כתר לא מוצלח שאינו נראה טבעי, כתמים וצבע צהבהב ושיניים עקומות.

האם יש מה לעשות? איך מתגברים על המעצור שגורם לי לא לחייך?

יש מה לעשות והאפשרויות רבות ומגוונות – בהתאם לליקוי או לבעיה ממנה סובלים. זה גם הגם הזמן להדגיש כי רפואת שיניים אסתטית אינה קיימת לבדה ובזכות עצמה והיא רואה לנגד עיניה לא רק את בריאות הנפש אלא גם את בריאות הפה. שן חסרה לא רק שפוגמת בחיוך, היא גם מייצרת תגובת שרשרת שיכולה להביא לאובדן שיניים נוספות.

למידע נוסף, התקשרו עכשיו למרפאה: 03-9650577


קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק