שתלים דנטלים, שתלים מוטים - ד"ר גיל רפלוביץ

שתלים דנטלים

שתלים דנטלים עשויים מסגסוגת טיטניום איכותית והם נושאים עמם בשורה חשובה ברפואת השיניים המודרנית. המצאת השתלים הדנטלים סללה את הדרך להשתלות שיניים והחזירה את החיוך לפניהם של אלפי לקוחות מרוצים במרכז להשתלות שיניים בניהולו של ד"ר גיל רפלוביץ.

שתלים דנטלים

חיוך טבעי ומקסים, עם שיניים צחורות וישרות, הוא לעיתים קרובות תולדה של אחת ההמצאות החשובות ברפואת השיניים – שתלים דנטלים. השתלים הראשונים פותחו עוד בשנות ה-40 של המאה הקודמת על ידי קבוצות חוקרים באירופה. עם המצאת שתל הטיטניום הבורגי, תפסו השתלים מקום של כבוד בחזית המחקר הדנטלי בעולם ואפשרו למיליונים ברחבי העולם לעבור השתלת שיניים.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי משמש כתחליף מלאכותי לשורש השן. השתל הוא תחליף מלאכותי לשורש שנעקר. הוא עשוי מסגסוגת טיטניום – שילוב של טיטניום ומתכות נוספות אשר מרכיבות מתכת חזקה במיוחד. למעשה, בדרך כלל מדובר בבורג ממתכת איכותית ביותר, שמוברג לעצם של הלסת. קיימים גם שתלים בצורת דיסק. על השתל מרכיבים מבנה ועליו יושבת שן מלאכותית שעשויה מחרסינה.

למה טיטניום?

טיטניום הוא מתכת יקרה ואיכותית, שכמה מהתכונות שלה מאוד חיוניות לתוחלת החיים של השתלים. מצד אחד היא חזקה כמו פלדה ומהצד האחר היא קלה יותר ממנה, כמעט ב-50 אחוזים) זקה פי שניים מאלומיניום. תכונות אילו ואחרות מאפשרות לעצם לקלוט את הגוף הזר ללא תופעות לוואי. ניתן לומר, כי טיטניום היא מתכת מאוד ידידותית לעצם הלסת (וגם לעצמות אחרות בגוף). זו הסיבה שעם הזמן נבנים תאי עצם חדשים סביב השתל והודות לכך האחיזה של השתל בלסת מתעצמת.

האם שתלים דנטלים עדיפים על גשר?

בעבר, כדי לשחזר שן אחת, היו חייבים לבנות גשר על שיניים סמכות כדי לבנות שן אחת ללא שורש. משמעות הדבר היא שהיה צורך לפגוע ולהשחיז את השיניים הסמוכות. כיום אפשר לשחזר שן אחת שיושב על שתל, ולא צריך לפגוע בשיניים אחרות.
טכנולוגיית השתלים הדנטלים מאפשרת גם לשחזר כמה שיניים ואף לסת שלמה, ושיטה זו מחליפה את השיניים התותבות והלא נוחות של פעם.

מהם שתלים מוטים?

בשיטות ההשתלה הרגילות משתמשים בשתלים שפחות או יותר מקבילים זה לזה. אולם לעיתים קרובות, מחסור בעצם בלסת העליונה מגביל את כמות העצם הזמינה להשתלה. שתלים ישרים עומדים בניצב לעצם בעוד ששתלים מוטים מקובעים בזווית (עד 45 מעלות). ד"ר רפלוביץ משתמש בשתלים מוטים, כאשר יש מחסור בעצם בלסת והוא עדיין רוצה להימנע מהרמת סינוס. למעשה, הודות לשתלים המוטים אפשר לעקוף אזורים בלסת בהם יש חוסר בעצם.

 לכל שאלה על השתלת שיניים ביום אחד חייגו עכשיו 03-9650577


קידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק