שתלים מוטים - All On 4 על השיטה ויתרונותיה - ד"ר גיל רפלוביץ

שתלים מוטים - All On 4 על השיטה ויתרונותיה

בשנים האחרונות, נראה כי תחום השתלות שיניים שינה את פניו, וזאת הודות לטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת בתחום. למעשה, השתלות שיניים מהוות פתרון אידאלי לאנשים המעוניינים במראה אסתטי בכל חיוך במקרים בהם יש מחסור של שיניים בפה או בשל בעיות אחרות. בעיות אסתטיות אלו, יכולות לפגוע רבות באיכות החיים של אותו אדם, הן מבחינת בעיות בריאותיות המהוות קושי באכילה ביום יום, קושי בדיבור, חוסר ביטחון עצמי כתוצאה ממראה שאינו אסתטי ואף כאבים בשיניים. כל אלה נובעים כתוצאה מחוסר בשיניים חיוניות.

כיום, נראה כי תחום השתלות שיניים הוא תהליך מוכר ופופולרי בגילאים שונים, אך נפוץ יותר אצל בני 40+ הן בקרב גברים והן בקרב נשים. השיטות הקיימות בשוק הן רבות וטובות והן עושות שימוש בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות וזאת לצד מגוון שיטות. שיטת "שתלים מוטים" מהווה פריצת דרך ממשית בתחום השתלת השיניים ונראה כי השיטה הפכה לשם דבר בתחום. 


ציור המדגים את שיטת all on 4
 

קצת על שיטת שתלים מוטים

שתלים מוטים הם שתלים המותקנים בזווית, כך שהם מנצלים את העצם הקיימת ואינם מצריכים תהליך של בניית עצם. שיטה זו מאפשרת את עיגון השתל באזורים שונים של הלסת והיא מחליפה את השתלים הבורגיים המוכרים. ד"ר גיל רפלוביץ הינו מהראשונים שהביאו את השיטה הזו לארץ והיא מיושמת במרפאה בהצלחה רבה ונותנת מענה לאנשים רבים שלא מצאו פתרון יצירתי אחר בשיטות ההשתלה השונות עקב חוסר קיצוני בעצם. מדובר בשיטה ייחודית בה מבצעים את שיטת All On 4-6 להשתלת שיניים והיא נסמכת על התקנת ארבעה עד שישה שתלים שהם: שתלים קדמיים ישרים ושני שתלים אחוריים אלכסוניים. השתלים משמשים כעוגנים שעליהם מרכיבים את השיניים בהברגה.
 

ממציא השיטה ד"ר פאולו מאלו

את שיטת ה- אול און 4, המציא ד"ר פאלו מאלו המתגורר בליסבון שבפורטוגל בשיתוף חברת השתלים Nobel Biocare. שם הוא מציג מרפאה פופולרית וגדולה המכילה חדרי ניתוח ומעבדת שיניים גדולה, וכמאה יחידות דנטליות וחדרים שונים. אל המרפאה נוהרים אנשים רבים מכל קצוות העולם החפצים בשיניים חדשות, ואף רופאי שיניים רבים מגיעים למרפאתו על מנת ללמוד את הטכנולוגיות המתקדמות של שתלים מוטים. ללא ספק מדובר בפריצת דרך בתחום השתלות השיניים ונראה כי רופאים רבים ממליצים על שיטה זו עקב יתרונותיה הרבים וגם בשל הטכניקה המהירה יחסית לשיטות אחרות.
 

יתרונות השיטה

לרוב לאחר עקירת שיניים, הרכס של עצם הלסת, המקום שבו יושבות השיניים, עובר תהליך מסוים של ספיגה, כך שעם הזמן גובהו הולך ומצטמצם עד שהוא נעשה נמוך ולא נותר מקום להכניס שתל, כך שבמקרה זה שתלים מוטים הוא פתרון מצוין. מעבר לכך, בשני צדי הלסת העליונה נמצאים חללי הסינוס, כך שהכנסה של שתל במקום זה כאשר הרכס נמוך יכול לגרום לפריצה של דופן הסינוס. כאשר מדובר בלסת התחתונה, ישנם עצבים שעוברים לאורכה, כך שהכנסת שתל במקום זה עלול לגרום לפגיעה בעצב. לפתרון בעיות אלו נדרש לבצע ניתוחים כמו – הרמת הסינוס בלסת העליונה וניתוחים להשתלת עצב בלסת התחתונה וכן תהליכים כירורגיים המצריכים תקופות שיקום ארוכות והן אינן מתאימות לכל מטופל.
אם כך, היתרון הייחודי של השיטה, הוא בכך שבאזורי הלסת התחתונה והעליונה הספיגה היא איטית יותר ומאוחרת שזהו יתרון עליו מתבססת שיטת - All On 4-6, כך נחסך הצורך בניתוחים מורכבים ובהרמת הסינוס וכוללים תקופות ריפוי ארוכות וקשות.
יתרון נוסף, הטיפולים הם זריזים ביותר ומבוצעים במהירות רבה וזאת לצד שיקום מהיר יחסית לעומת שיטות אחרות. בשיטה זו הטיפול מתבצע ביום אחד בלבד הן מבחינת עקירת השיניים, ההשתלות ובניית הגשר, וכבר באותו יום מורכב על גבי השתלים גשר קבוע. שיטה זו מתאימה גם לאנשים הסובלים ממחלות חניכיים מתקדמות, כלומר במצבים בהם השיניים בולטות כלפי חוץ, כך שגם במקרים אלה זהו הפתרון הטוב ביותר.

 

למי מתאימה שיטת All On 4?

שיטת All On 4 לא בכדי הפכה לפופולרית ונראה כי אנשים רבים מתעניינים בשיטה עקב היתרונות הרבים שבה. שיטה זו מתאימה לאנשים שאיבדו את שיניהם עקב גיל או בעיות שונות או לאנשים שעתידים לאבד את שיניהם עקב מחלות שיניים חמורות באחת הלסתות. למעשה, השיטה מחליפה בגאווה את השיניים התותבות הנשלפות, כך שבמקומם תוכלו לקבל שיניים קבועות, חזקות ויפות מהם תוכלו ליהנות לאורך זמן ללא צורך בטיפול שוטף ביום יום.
 

האם ניתן להחליף שיניים תותבות בשיטה החדשה?

כיום ניתן להחליף את השיניים התותבות לטובת קבועות בשיטת All On 4, שהרי הודות להתפתחות הטכנולוגית אין שום סיבה להתקין שיניים נשלפות, נראה כי הן די מיושנות וידועות בחוסר נוחות בעת השימוש בהן הן מבחינה אסתטית והן מבחינת היציבות בחלל הפה. אך אם נביט למראה של שיניים תותבות ביחס להשתלת שיניים בשיטת All On 4, נראה כי השיניים נראות הרבה יותר טבעיות ויפות ביחס לתותבות שבהן השיניים אינן נראות טבעיות כלל.
 

אולי יעניין אותכם לקרואקידום ושיווק האתר ע"י יובי קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק